به این پست امتیاز دهید
  • Admin
  • 14 خرداد 96
  • نرم افزار
  • 7,761 بازدید
  • هیچ نظر

 

عدم شناسایی هارد اکسترنال WD MY PASSPORT ULTRA AND ELEMENTS به کامپیوتر شخصی

 عدم شناسایی هارد اکسترنال WD بسیار مشکل مشهودی است که این هارد دیسک ها دارند که بصورت اختصار می توان سه دلیل را به زبان ساده عنوان در صورت بروز این قبیل مشکل را شرح داد.

خیلی از شماها الان برایتان سوال شده که سایت ما مربوط به فیلم می باشه چه مربوطه به این موضوع من در ادامه توضیح می دهم 

چند دقیقه وقتتان را به این مطلب قرار دهید ما کامل به شما توضیح میدهیم در نهایت با چندین نرم افزار خیلی خوب و حتی طراحی این نرم افزار خود شرکت وسترن دیجیتال می باشد عرضه شده

برای توضیحات بیشتر به ادامه مطلب بروید

من همین امروز یک هارد نو  my passport وسترن دیجیتال خریداری کردم و به کامپیوتر که زدم که با مشکل بزرگی مواجه شدم اونم عدم شناسایی هارد اکسترنال بود که اسکریت شات گرفتم میتونید در عکس زیر مشاهده کنید

۲۰۱۷-۰۶-۰۴_۱۴-۵۹-۰۹

 

با فروشنده این هارد تماس گرفتم و توضیحات کامل رو بهشون دادم که گفتند باید ارسال شود به گارانتی محصول شرکت سازگار ارقام . خوب قبل از اینکه ارسال شه من در اینترنت نزدیک به ۹ ساعت وقتمو گذاشتم تا به نتیجه این مشکل برسم خیلی از سایت ها نصفه نیمه توضیح داده بودن و آموزش رفع این مشکل خیلی کم بود به سایت خود وسترن دیجیتال 

مراجعه و بعد از کلی تحقیقات پرداخت هزینه از کارت اعتباری نزدیک به ۴ دلار هزینه نرم افزاری از شرکت وسترن دیجیتال دریافت گردید که این مشکل برایم رفع شد و متوجه شدم هارد کاملا سالم و بدون هیج اشکالی از اون فروشنده خریداری و دریافت گردیدو بعضی مواقع مشکل از نرم افزاری این سیستم می باشد که یک نرم افزار ۱۰۰  مگابایتی این مشکل رفع شد.

قبل از اینکه نرم افزار را دانلود و استفاده کنید مطالب زیر را کاملا مطالعه کنید اگر یکی از مشکلها نبود سپس نرم افزار در آخر همین مطلب دانلود کنید

۱ – عدم شناسایی هارد اکسترنال بدلیل خرابی سیستم عامل هارد دیسک

یکی از دلایل بسیار مشهود این است که هارد دیسک دچار مشکلات سیستم عاملی نظیر خرابی در آدرس دهی نواحی سیستم عاملی ، خرابی ماژول ها و … را میتوان عنوان کرد، از نشان های این مشکل این است که هارد دیسک بصورت نرمال روشن می شود و صدای خاصی مانند تلق تلق کردن و یا هرگونه صدای غیر عادی را ندارد و در نتیجه در سیستم شناسایی نمی شود و اطلاعات را نمایش نمی دهد . برای حل این مشکل ما در چندین سال گذ شته بسیار روی این مشکلات کار کرده ایم و امروز می توانیم این مشکل براحتی حل کنیم و در نتیجه اطلاعات شما را بازیابی کنیم و یا تعمیر هارد دیسک شما را شروع می کنیم.

۲ – عدم شناسایی هارد اکسترنال WD بدلیل خرابی برد ( الکترونیک برد)

یکی از دلایل عدم شناسایی هارد اکسترنال WD این است که برد دچار خرابی یا سوختگی شده است که از دلایل سوختن و خرابی برد می توان به نوسان برق ، خرابی در سوکت USB ، استفاده نکردن از پاور استاندارد و … اشاره کرد که ما می توانیم برد خراب را تعمیر یا تعویض کنیم . نکته قابل توجه این است که با تعویض برد عادی نمیتوان  هارد را تعمیر کرد چرا که نیاز به همسان سازی فریم ور هارد دارد که باید توسط متخصص انجام شود.

۳ – عدم شناسایی هارد اکسترنال WD بدلیل  ضربه خوردن هارد

از شایع ترین دلایل عدم شناسایی هارد اکسترنال  WD My Passport ، ضربه خوردن هارد است که در نتیجه آن هارد دیسک دچار نقص فیزیکی می شود که برای حل این مشکل باید تشخیص درست از خرابی هارد دیسک صورت گیرد و در صورتی که نیاز به جراحی هارد شود ، هارد را باید در کلین روم جراحی کرد و نقص های فیزیکی را برطرف نمود که در اینجا می توان گفت کانون هارد ایرانبازیابی اطلاعات تنها دارنده کلین روم استاندارد در ایران برای جراحی انواع هارد دیسک را دارد .

دلیل عدم شناسایی هارد اکسترنال WD :

۱- نقص فریم وری ناشی از نقص برنامه نویسی کارخانه ای

کانون هارد ایران با اصلاح فریم ور هارد وسترن می تواند تعمیر هارد یا ریکاوری اطلاعات این برند را به پایان برساند.

۲- نقص در انجام پروسه خود درمانگری هارد دیسک 

همانطور که میدانید هارد دیسک ها از تکنولوژی خود درمانگری برخوردارند که در نتیجه آن مثلا هارد دیسک بصورت اتوماتیک بدسکتور ها را شناسایی و وارد لیست خرابی خود می کند و در نهایت دیگر از این سکتور ها استفاده نمی کند. طبیعی است که برای تعمیر یا بازیابی اطلاعات از این هارد دیسک با این مشکل ، لیست خرابی باید دوباره سازی شود تا بتوان دیتا را بازیابی کرد .

۳- وجود بدسکتور در هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

بدسکتور ها به نوبه خود باعث عدم نمایش اطلاعات یا کپی نشدن اطلاعات شوند با این حال کانون هارد ایران با تنظیمات خاصی اطلاعات را استخراج می کند. برای تعمیر از شیوه های بدسکتور گیری ناحیه ای یا نقاط خاص استفاده خواهد شد.

۴- خرابی های فیزیکالی ، خرابی هد ناشی از ضربه خوردن به هارد دیسک

خرابی فیزیکالی که اغلب ناشی از تکان خوردن یا ضربه خوردن هارد است به وجود می آید که درصد موفقیت جراحی هارد اکسترنال WD تقریبا ۹۰ درصد است مگر پلاتر دچار خرابی های جدی شده باشد.

۵- خرابی کابل رابط USB 2 یا USB 3

خرابی کابل یکی علل دیتکت نشدن هارد اکسترنال وسترن است ، البته جک یو اس بی برد های هارد های وسترن بسیار حساس است. که برای اطمینان از سالم بودن کابل با استفاده از کابل سالم تست کنید. هارد های وسترن نسبت به برند های دیگر دارای برد یک تیکه هستند که این خود باعث تشدید خرابی های برد در این برد هارد می شود. تصویر زیر گویای این حقیقت است.

wd-external-PCB

از معایب این برد این است که یه تیکه متصل است و هرگونه نوسانات برق یا اختلالات الکترونیک باعث خرابی جدی به برد هارد دیسک یا خرابی هد و در اندک مواقع موتور هارد شود. نقص های مربوط به اختلالات الکترونیک و نوسانات برق در کانون هارد ایران قابل رفع است نگران اطلاعات یا تعمیر هارد دیسک خود نباشید.

نکته مهم :

اطلاعات یا درایو پارتیشن حاوی اطلاعات شما زمانی قابل دسترس خواهد بود که هارد دیسک اکسترنال وسترن مای پاسپورت شما ( یا برند های دیگر) در device manager و در disk management بطور کامل شناسایی شود . در مواقعی مشاهده می شود که هارد اکسترنال وسترن دیجیتال در device manager شناسایی می شود اما در disk management شناسایی نمی شود که در اینصورت به اطلاعات دسترسی نخواهید داشت که در برخی از مواقع با پیغام فرمت کردن رو به رو خواهید شد و در موقعی در disk management بصورت unallocated space نمایش داده خواهد شد. لطفا تصاویر زیر را مشاهده فرمایید.

Hard-disk-not-detected-in-Disk-manegment

 

نکته دوم اینکه بعضی ها بعد از اینکه مشاهده می کنند که هارد دیسک در device manager شناسایی می شود اما در disk management شناسایی نمی شود فکر میکنند که با نصب درایور هارد اکسترنال wd مشکل حل خواهد شد که این خیالی اشتباه است چرا که زمانی که هارد دیسک شما سالم بود هم دیدید که برای اتصال به سیستم یا لپ تاپ نیاز به نصب درایور نبود و هارد دیسک شما بصورت اتوماتیک دیتکت و شناسایی می شد و اطلاعات را نمایش میداد.

نکات ضروری برای زمانی که با عدم شناسایی هارد اکسترنال wd مواجه می شوید

۱- هارد دیسک های وسترن بسیار کند میشوند در دفعات اول اطلاعات قابل نمایش است اما با سرعت خیلی کمی کپی یا اجرا می شوند اما کمی بعد دیگر شما دسترسی به اطلاعات نخواهید داشت پس در این مواقع بجای سعی و تلاش بیشتر برای دسترسی به اطلاعات هارد را از سیستم جدا کنید تا دچار خرابی های بیشتر نشود.

۲- در خیلی از مواقع , هنگام خراب شدن هارد دیسک اکسترنال wd  به شما پیغام فرمت کردن نشان می دهد که از فرمت کردن هاردتان چدا خودداری کنید.

۳- هارد دیسک های اکسترنال وسترن بسیار حساس و پیچیده هستند در انتخاب مرکز بازیابی اطلاعات هارد دیسک دقت لازم را بعمل بیاورید میتوان به جرات گفت که کمتر از ۴ مرکز توانایی رفع مشکلات هارد های پاسپورتی را دارند.

۴- با تست کابل دیگر ، از صحت سالم بودن  کابل USB هارد دیسک تان مطمئن شوید

۵- از دستکاری توسط خودتان یا اشخاص غیر متخصص جدا بپرهیزید چرا که باعث خرابی های بیشتر و در بعضی موقع نابودی اطلاعات تان خواهید شد.

۶- هارد اکسترنال وسترن دیجیتال اغلب دچار کندی سرعت شدید می شود و سپس منتهی به عدم شناسایی و دیتکت نشدن هارد می شود.

۷- دقت کنید که برای دسترسی به اطلاعات و نمایش اطلاعات باید هارد دیسک تان در Device manager و Disk management شناسایی شود ، در غیر اینصورت اگر در هر دو شناسایی نشود اطلاعاتتان قابل دسترس نخواهد بود. اغلب هارد اکسترنال پاسپورتی شما فقط در Device Manager شناسایی می شود که در این حالت می توان گفت در اصل هارد اکسترنال WD شما شناسایی نمی شود.

خوب حال هیچ یک از این مشکلاتی که برای شما توضیح دادیم یکی از موارد نبود حال چه کنیم ؟

طبق جستجویی که منو همکارم برای یک هارد حدود ۲۵۰٫۰۰۰ هزار تومانی وقت صرف کردیم به این نتیجه رسیدیم بعضی از نرم افزار ها و سیستم عامل هایی که به صورت کرک شده هستند قابلیت بعضی از کارهایی که شرکت تولید کننده یا باگ هایی که در سیستم عامل ها وجود دارند قابل رفع آن نیستند برای همین شرکت وسترن دیجیتال نرم افزاری تولید و اجرا گذاشته که میتوانید آن را خریداری و سپس مشکل آن حل شود من لینک دانلود برای شما قرار دادم تا بتوانید از آن استفاده و مشکلاتان را حل کنید اگر سوالی داشتید میتوانید در قسمت دیدگاهها نظر خود را ثبت کنید و ایمیل خودتان ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید

با تشکر از صبر بردباری شما

 

خوب شما اگر کارت اعتباری دارید میتوانید از لینک زیر خریداری کنید و سپس دانلود

نرم افزار apps western digital my pass ultra new

یا از لینک ایرانی به قیمت همان ۱۴۸۰۰ خریداری و دانلود کنید

 

دانلود نرم افزار apps western digital my pass ultra new

( پسورد فایل دانلود شده mhng125980 )

(پسورد فایل زیپ شده به صورت حروف کوچک : teh98.ir     می باشد )

لیست نرم افزار های موجود در فایل دانلود شده به صورت زیپ

WD Apps for Windows

WD Apps for Mac

User Manual
برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود فیلم و سریال ایرانی و خارجی✔️ We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها